Депутати Харківської обласної ради зацікавлені в збереженні лісового фонду Харківщини
5 вересня 2017 року на території ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» відбулася зустріч заступника голови Харківської обласної ради Скоробагача В. І., депутатів Рожанського В. А., Кононенка А. В., Пієва C. М. із дирекцією УкрНДІЛГА в особі Ткача В. П., Висоцької Н. Ю., а також дирекцією ДП «Харківська ЛНДС» в особі Мостепанюка А. А. та Даниленка О. М. Вони оглянули зразкові лісові культури дуба звичайного, селекційно-насінний комплекс, дендропарк та саму науково-дослідну станцію. Із науковими досягненнями лісової галузі гостей ознайомили директор УкрНДІЛГА Ткач В. П. та заступник директора Висоцька Н. Ю.
За словами Ткача В. П., зокрема, однією з проблем лісового господарства Харківщини є те, що на значних площах тут формуються порослеві дубові насадження II–IV генерації. Після досягнення 70–80-річного віку вони зазнають ослаблення та всихання, оскільки є менш довговічними та стійкими, ніж ліси насіннєвого походження. Без рубок лісу неможливо виростити високопродуктивні насадження, які будуть ефективно виконувати еколого-захисні функції.
Сьогодні гостро постала проблема розроблення обласної цільової Програми комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Харківщини» на період 2018–2022 рр. Відповідна галузева програма зможе забезпечити розвиток лісового господарства, а також екологічну та ресурсну безпеку Харківщини в майбутньому. Лісогосподарські підприємства вимушені проводити лісогосподарські роботи та утримувати підприємства на кошти, які вони отримують, зокрема, від рубок формування та оздоровлення лісу. Проте цих коштів на здійснення попереджувальних протипожежних заходів, забезпечення постійного контролю за дотриманням законодавства з питань пожежної безпеки в природних екосистемах, виконання попереджувальних та винищувальних заходів боротьби з шкідниками та хворобами лісу не вистачає. Внаслідок неналежної охорони лісів збільшилася кількість самовільних рубок. Без відповідного бюджетного фінансування в умовах Харківщини неможливо ефективно вести лісове господарство.
Було прийнято рішення створити робочу групу з розроблення обласної Програми «Ліси Харківщини» на 2018–2022 рр.