5 клас пожежної небезпеки!

Image: 

З початку 2017 року на території Харківської області виникло 3965 пожеж, що на 59,1% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Прямі збитки від пожеж склали 59 мільйонів 532 тисяч гривень. На пожежах загинуло 73 особи, з яких 2 дитини. На території області сталося 2319 пожеж на відкритій території, з яких – 1428 загорань рослинності, що складає 55,1% від їх загальної кількості.
З початку року на території Дергачівського району вже виникло 168 пожеж, з них 93 пожежі на відкритих територіях, які траплялися в наслідок спалювання сухої рослинності, сміття та необережне поводження з вогнем під час паління. Аналізуючи минулий рік, можна зробити висновок, що на даний час спостерігається значне збільшення кількості пожеж, особливо на відкритих територіях. 
Основні причини пожеж у екосистемі пов'язані з необережним поводженням з вогнем (79,1% від їх загальної кількості) та занесенням відкритого джерела вогню (20,9%).
На теперішній час на території Харківщини утворилася найбільш суха та спекотна погода в цілому по країні.
Протягом останніх двох спекотних тижнів, пожежно-рятувальні підрозділи району, цілодобово знаходяться на виїзді та виконують свої дії за призначенням, ліквідовуючи різноманітні пожежі в тому числі на відкритих територіях.
Основною проблемою пожеж на відкритих територіях стає те, що при спалювання сухої рослинності та сміття вогонь не рідко перекидається на житло гроиадян, в наслідок чого, знищуються житлові та дачні будинки, допоміжні споруди житлового сектору, автомобілі та інші матеріальні цінності. 
З метою попередження та недопущення виникнення пожеж в лісових масивах та відкритих територіях з 12 по 17 серпня співробітниками Дергачівського райуправління Державної служби з надзвичайних ситуацій разом з представниками Дергачівського лісництва, ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» та Дергачівської районної державної адміністрації проводилося спільне патрулювання територією лісових господарств Дергачівщини. Найбільшу увагу було приділено стану дотримання пожежної безпеки в місцях відпочинку громадян, стану утримання протипожежного зовнішнього водопостачання, якості утворення мінералізаційних смуг, встановлення шлагбаумів та попереджувальних позначок про заборону розпалювання вогнищ, готовності відомчої протипожежної служби та добровільних формувань до дій за призначенням.
Особливу увагу було звернуто на запобігання пожеж сухої трави взагалі та безпосередньо поруч з лісовим фондом. Приведено приклад пожежі, яка трапилася 8 серпня на території Ізюмського лісгоспу, в наслідок якої вогнем було знищено 8 гектарів лісових насаджень. Відпочиваючим та місцевим мешканцям було нагадано, що непогашені недопалки, залишені без нагляду багаття, випалювання сухої рослинності на узліссях здатні спричинити пожежі в екосистемах, зокрема, й у лісах. А для того, щоб громадяни краще запам’ятали правила безпеки, рятувальники залишили їм листівки застережувального характеру.
Якщо ви помітили загоряння в лісах, біля полів, узбіч, житлових будинків або на відкритих територіях негайно телефонуйте за номером «101»!