Для чого лісу потрібен догляд

Image: 

А ви знали, що ліс також слід очищати від бур'яну та іншої непотрібної рослинності? 

Це важливий етап у зростанні лісу. Його розпочинають з першого року зростання лісових насаджень. Такий лісокультурний захід проводять у всіх лісогосподарських філіях. 

-Вчасний догляд забезпечує правильний ріст лісових культур у 1-5-річному віці.
-Є важливим протипожежним заходом: знищення бур'янів та трави знижує ймовірність поширення вогню в лісових масивах. 
-Створюються необхідні умови для росту основних лісоутворюючих порід:
забезпечується покращення водного та температурного режиму, усунення негативного впливу трав’янистої рослинності та другорядних порід. 
-Догляд за молодими насадженнями допомагає сформувати майбутній ліс та максимально зберегти приживлюваність.

При проведенні робіт з догляду за молодими насадженнями працівники лісових господарств застосовують індивідуальний підхід до кожної ділянки лісових культур. Наприклад, у деяких листяних насадженнях не обійтися без мотокущоріза, за допомогою якого видаляється поросль малоцінних порід. У соснових лісових культурах здебільшого застосовуються агрегати на базі трактора МТЗ–82

Кількість, тривалість і терміни виконання таких робіт лісівники визначають типом лісорослинних умов, способом обробітку ґрунту, методом створення лісових культур, а також погодно-кліматичними умовами.

 У 2023 році лісівники Полтавщини та Харківщини провели догляди за лісовими культурами на площі 743 га. Найбільші обсяги робіт виконано у Гадяцькому лісовому господарстві на площі 275 га.