У ДП «ХАРКІВСЬКА ЛНДС» ПРОВЕДЕНО ПІДЖИВЛЕННЯ СІЯНЦІВ ДУБА ЗВИЧАЙНОГО І СОСНИ ЗВИЧАЙНОЇ (КРИМСЬКОЇ) ІЗ ЗАКРИТОЮ КОРЕНЕВОЮ СИСТЕМОЮ ДЛЯ ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЇХНЬОГО РОСТУ

У червні молодшим науковим співробітником ДП «Харківська ЛНДС» Даниленко О. М. та старшим науковим співробітником лабораторії лісових культур і агролісомеліорації УкрНДІЛГА Румянцевим М. Г. проведено перше підживлення сіянцівдуба звичайного і сосни звичайної (кримської) із закритою кореневою системою різними регуляторами росту рослин та добривами шляхом обприскування та поливу.

Дослідження проведено з метою удосконалення режимів і способів вирощування садивного матеріалу сосни та дуба із закритою кореневою системою і вивчення їх ефективності.

Загалом заплановано проведення трикратного підживлення як шляхом обприскування, такі поливу. Шляхом поливу для сіянців дуба перше підживлення проводять через 2 тижні після появи сходів; друге – після масової появи листя; третє – в період інтенсивного росту сіянців.

Шляхом обприскування для сіянців дуба перше підживлення проводять після масової появи листя; друге – через два-три тижні після проведення першого підживлення; третє – через три-чотири тижні після проведення другого підживлення.

Шляхом поливу та обприскування для сіянців сосни перше підживлення проводять через 2 тижні після того як насінні чохлики відділяються від сходів; друге – через три-чотири тижні після першого підживлення; третє – через три-чотири тижні після другого підживлення.

Під час підживлення сіянців сосни та дуба шляхом поливу використано наступні препарати в нормах, що рекомендовані виробником:

– стимулятор росту рослин «Аміностим»(30 мл/10 л води);

– стимулятор росту рослин «Стимовіт TURBO»(160 мл/10 л води);

– Біостимулятор кореневої системи «Radifarmplus»(25 мл/10 л води);

– універсальне комплексне добриво «Master»(50 мл/10 л води);

– органо-мінеральне добриво «Rost Концентрат»(25 мл/10 л води);– комплексне мінеральне добриво «Partnercomplete»(25г/10 л води);

– органічне добриво-пробіотик «Leanum»(1%, 3% і 5% розчин/10 л води);

Під час підживлення сіянців сосни та дуба шляхом обприскування використано наступні препарати в нормах, що рекомендовані виробником:

– стимулятор росту рослин «Аміностим»(30 мл/10 л води);

– біостимулятор росту «Megafol» (25 мл/10 л води);

– універсальне комплексне добриво «Master» (50 мл/10 л води);

– органічне добриво-пробіотик «Leanum» (2% і 4% розчин/10 л води).

Сіянці головних лісоутворювальних порід – дуба звичайного та сосни звичайної (кримської) – із закритою кореневою системою у ДП «Харківська ЛНДС» вирощуються в контейнерах із агроволокна в дерев’яних коробах та пінополістирольних касетах в умовах відкритого ґрунтуз регулярним поливом.

У поточному році закладено в коробах на вирощування 10 тис. шт. контейнерів із дубом звичайним та 2 тис. шт. – із сосною кримською, а у пінополістирольних касетах – 2 тис. шт. сіянців, у тому числі: сосни – 1 тис. шт. (по 500 сіянців сосни звичайної та сосни кримської) і дуба – 1 тис. шт.

Проведені роботи є складовою науково-дослідних робіт за бюджетною темою № 11 «Дослідити ріст і розвиток лісових культур, створених садивним матеріалом із закритою кореневою системою, та розробити рекомендації щодо удосконалення технології їх створення» (№ ДР 0120U101897, 2020–2024 рр.), замовником якої є Державне агентство лісових ресурсів України.

 

 

 

Даниленко О. М., м. н. с. ДП «Харківська ЛНДС»;

Румянцев М. Г., с. н. с. лабораторії лісових культур та

агролісомеліорації УкрНДІЛГА, канд. с.-г. наук