Початок лісокультурної компанії 2021

Початок лісокультурної компанії 2021.

Один з найвідповідальніших та найважливіших етапів, до якого лісівники готуються заздалегідь, є весняна лісокультурна кампанія.

15 березня 2021 року у ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» стартувала  весняна  лісокультурна  компанія.

    Планується  провести лісовідновлення в тому числі  0,6 га дослідні лісові культури стійких форм сосни звичайної до кореневої губкиКрім того, ще планується   провести доповнення лісових культур на площі 20,0 гектарів (2,8 га сосна звичайна та 17,2 га дуб звичайний)доповнення  плантацій новорічних ялинок на площі 0,5 га.

Весна для працівників лісового господарства відповідальний і насичений період року. Якісно і вчасно проведена посадка лісових культур, що може бути важливішим для справжніх лісівників? Дати нове життя лісові створити нові насадження основне завдання працівників лісової галузі. Цьогорічна весна пізня, і тому весняна лісокультурна кампанія  розпочалася  пізніше ніж минулорічної. Готувалися підрозділи до лісокультурної кампанії 2021 року заздалегідь. Це і збір шишок, вирощування посадкового матеріалу, підготовка грунту, складання та затвердження проектів л/к.,проведення виробничих нарад .

    На розсадниках в коробах та теплицях підприємства кипить робота, працівники вибирають і сортують викопаний садивний матеріал щоб вчасно та якісно провести заплановані роботи. Весною 2021 планується висівання насіння листяних та шпилькових , декоративних порід в теплицях та на розсаднику загальною площею 0,08га (0,017 га в теплицях та 0,063 га розсадника).Садіння сіянців декоративних порід у шкільне відділення на площі 0,11 га  загальною кількістю 4,2 тис.шт Також вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою 10,8 тис.шт (8,8 тис  шт  дуба звичайного,2,0 тис. шт сосна кримська) вирощування сіянців із закритою кореневою системою надає можливість розширити терміни садіння та відповідно створювати продуктивні, біологічні стійкі насадження протягом всього вегетаційного періоду.

Ліс починається з насіння тому  наше підприємство  за період січень-березень  заготовило 2,0 кг шпилькових порід ( сосна звичайна, сосна кримська, декоративні породи ).