Обережно, пожежонебезпечний період!
Чималої шкоди та збитків лісу завдають лісові пожежі. Основною причиною виникнення їх є антропогенний, тобто людський фактор. Це і необережне поводження людини з вогнем, і кинутий непогашений сірник, сільско - господарські пали сухої трави на полях та луках та багато іншого. Щоб вчасно виявити та в короткий термін погасити пожежу, потрібно чимало зробити.
Ліси ДП «Харківська лісова науково – дослідна станція» (раніше Данилівський дослідний держлісгосп), розташованого в Дергачівському районі, характеризуються середнім класом пожежної безпеки. Це зумовлено наявністю більшої кількості листяних насаджень та середньовікових насаджень сосни звичайної, близькістю лісових масивів до населених пунктів.
На протязі всього пожежонебезпечного періоду лісовою охороною проводиться роз’яснювальна робота серед населення, постійно надається інформація про заборону відвідування хвойних насаджень в засобах масової інформації.
На в'їздах до найбільш пожежонебезпечних насаджень встановлені 18 шлагбаумів, та 47 аншлагів для попередження та заборону розведення багать.
В цих насадженнях кожен день проводиться патрулювання представниками лісової охорони з метою запобігання та своєчасного виявлення лісових пожеж. Хвойні ліси розділені мінералізованими смугами, загальною довжиною 400 км, за якими на протязі пожежонебезпечного періоду проводиться догляд.
Потрібно пам’ятати, що в пожежонебезпечний період відвідування лісів суворо забороняється. Не можна розводити багаття в лісі і безпосередньо біля нього. За порушення вимог пожежної безпеки на порушників накладаються матеріальні штрафні санкції в розмірі до 51 грн.
Громадянський обов’язок кожної людини при виявленні в лісі або поблизу від нього загоряння лісової підстилки, опаду або сухої трави не дати пожежі набрати сил і розповсюдитись. По перше треба повідомити органи лісової охорони (лісгосп, лісництво), телефон чергового по ДП «Харківська ЛНДС» 335-34-90, або МНС – телефон 101. А також по можливості, загасити полум’я простим способом, тобто захльостуванням вогню зеленими гілками на кромці пожежі різкими ударами в бік вигорілої площі.
Лише чітке виконання населенням вимог пожежної безпеки, дисциплінованість та обережне поводження з вогнем в лісі, контроль за дотриманням цих вимог є найбільш ефективними заходами по попередженню лісових пожеж
Збереження лісів – це в інтересі кожного з нас.
- Войдите, чтобы оставлять комментарии