Інформація щодо проведення рубок в Дергачівському лісництві ДП "Харківська ЛНДС"

Перелік ділянок Дергачівського лісництва ДП «Харківська лісова науково-дослідна станція» на яких планується обстеження , де будуть проводитися інші рубки та роботи не пов’язані з веденням лісового господарства (вирубування дерев та чагарників у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок, встановлення на земельні лісові ділянки земельного сервітуту, з метою їх використання в цілях не пов’язаних із веденням лісового господарства, суцільний) на території Солоницівської територіальної громади  та Харківської міської територіальної громади Харківського району Харківської області:

Поширення, продуктивність і народногосподарське значення вільхи чорної в лісах України

 

До 90-річчя видатного науковця й лісового селекціонера Ігоря Миколайовича Патлая

 

Ігор Миколайович Патлай народився 27 червня 1935 року в м. Охтирка Сумської області в родині лісівників. Мати й батько, дід і навіть його прадід присвятили життя лісовій справі, залишивши майбутнім поколінням українців тисячі гектарів рукотворних лісів, у тому числі й на сипучих перевійних пісках так званої «Охтирської Сахари».

З днем конституції!

29 років тому в цей день прийнято Конституцію України. Вона визнана Венеційською комісією однією з найдемократичніших у світі, зокрема в частині прав, свобод та обов’язків громадянина. І не дивно, адже її створенню передувала століття боротьби.

Саме на теренах Козацької Держави була прийнята перша Конституція тогочасної Європи – Конституція Пилипа Орлика. Вже тоді, у 1710 році, цей документ містив першооснови нашої боротьби проти московії. І сьогодні ми продовжуємо цю справу.

5 червня – Всесвітній день довкілля

 

Щорічно 5 червня в усьому світі відзначають Всесвітній день довкілля. Захід, який ініційовано ООН у 1973 році (UNEP, United Nations Environment Programme), є найбільшою глобальною платформою для захисту навколишнього середовища. Світова спільнота стикається з критичною ситуацією, коли надмірна антропогенна діяльність, а також численні воєнні конфлікти порушують екосистеми та спричиняють забруднення довкілля й втрату біорізноманіття.

Проведені спільні навчання з працівниками ДСНС

З метою своєчасної підготовки до пожежонебезпечного періоду 2025 року, попередження надзвичайних ситуацій в природних екосистемах, а також мінімілізації можливих втрат для лісового господарства України на території Дергачівської територіальної громади Харківського району, 29.05.2025 року Харківським районним управлінням Головного управління ДСНС України у Харківській області спільно з 4 ДПРЗ Головного управління ДСНС України у Харківській області за сприянням районної військової адміністрації були проведені з Дергачівським лісництвом ДП "Харківська лісова науково-дослідна станція" спільні н

Проведено розширене засідання Вченої ради УкрНДІЛГА

 

6 травня в режимі онлайн відбулося розширене засідання Вченої ради УкрНДІЛГА щодо підсумків наукової та господарсько-фінансової діяльності за 2024 і завдань на 2025 рік. У заході окрім членів Вченої ради взяли участь адміністрація, науковці та працівники Інституту, а також керівники установ і підприємств дослідної мережі УкрНДІЛГА.

Проведено заходи щодо запобігання розповсюдження пожеж у лісах ДП "Харківська ЛНДС"

    На виконання листа Державного агентства лісових ресурсів України від 07 березня 2025 року №08-15/1294-25 «Щодо посилення охорони лісів» у зв’язку з підвищенням температури повітря за прогнозом гідрометеоцентру України, ДП "Харківська ЛНДС" було виконано розпорядження, а саме: вжито додаткових заходів щодо догляду за мінералізованими смугами (об’ємом 175 км), які були попередньо заплановані на ІІ квартал, у всіх пожежонебезпечних лісових масивах, особливо навколо хвойних молодняків і середньовікових насаджень.

Співробітники ДП "Харківська ЛНДС" прийняли участь у всеукраїнській науково-практичній конференції "Сучасність і перспективи розвитку лісової галузі, ландшафтної архітектури та землевпорядкування"

 

Рання діагностика сосни на стійкість до ураження кореневою губкою

 

Коренева гниль сосни звичайної (Pinus sylvestris L.), спричинена грибом Heterobasidion annosum s.l., завдає значних економічних збитків лісовому господарству, а зміна клімату, що спостерігається останнім часом, суттєво збільшує вплив цього патогена. У селекційних програмах питання використання дерев із підвищеною резистентністю до ураження патогенними грибами є одним із важливих сучасних напрямів досліджень.

Страницы

Подписка на ДП "Харківська лісова науково-дослідна станція" RSS